STREFA CHILLOUT

FESTIWALOWA  STREFA CHILLOUT - PRZESTRZEŃ UNIESIEŃ

to wyjątkowe festiwalowe miejsce, przygotowane przez multiinstrumentalistę - Radosława Świta.
Zapraszamy na niepowtarzalne intuicyjne autosesje z instrumentami „mistycznymi".

„Przestrzeń Uniesień"
jest otwarta dla wszystkich gości,  pragnących napełniać się unikalnym oddziaływaniem niesamowitych dźwięków i wibracji,  „podnosić Sobie energię", „oczyszczać się",  czy choćby odpoczywać...

Zapraszamy na godzinne, samodzielne lub wzajemne sesje akustyczne. W przestrzeni można poznać niezbędne podstawy gry na instrumentach transowych i relaksacyjnych oraz samodzielnie doświadczyć wielkiej przyjemności, płynącej z samodzielnej praktyki gry intuicyjnej.
Do dyspozycji jest ponad czterdzieści etnicznych, niezwykłego pochodzenia, również antycznych  instrumentów z całego świata. Możemy tu masować się specjalnie do tego zaprojektowanymi bębnami pierwotnymi. Na miękkim, wyścielonym podłożu doświadczysz dotyku kojącymi wibracjami: różnego typu antycznych mis himalajskich z XVIII i XIX wieku oraz mis kutych ręcznie intencjonalnie przez autora. Trzech metrowych gongów, „gongu noszonego", kamertonów, monokurantów, dzwonów, wachlarzy piórowych, dzwonków koshi i wielu innych. Goście poznają też:  handpan, fujarę karpacką 2metrową, sensulę, sikhijskie harmonium z Indii, didgeridoo, aeolian, Corę-harfę afrykańską, kije i bębny oceaniczne. 

Naturalna dla miejsca jest PRZYJAŹŃ, RADOŚĆ, DŹWIĘK, przeplatane wzajemnymi masażami:
- przestrzeń jest otwarta na ludzi w każdym wieku
-  w strefie będzie można skosztować ziół oraz kakao ceremonialnego (dodatkowo płatne)
- „bycie w wibracjach" i koncert głęboko Cię rozluźnią                                                                      
- spotkania dostarczą Ci potężnej dawki relaksu, resetu wewnętrznego w krótkim czasie                                           
- naładujesz się radością i spokojem, które zostaną z Tobą na długo...                                      
Możesz tutaj spotkać  ludzi, którzy czują jak Ty.                                                                                  

KONCERT GŁĘBOKIEJ RELAKSACJI
 
Koncert relaksacyjny Radosława Świta będzie trwał do 60 minut, a po nim nastąpi 20 minutowy czas na powrót z muzycznej podróży. Muzyk zagra na instrumentach dawnych i etnicznych.  

Przedkoncertowe przygotowanie uczestników słowami wzorowane jest na klasycznych relaksacjach "prowadzonych z muzyką" oraz częściowo na treningu autogennym Szulca. Różne alikwoty oddziałują głęboko relaksacyjnie na psychikę, delikatnie aktywują 
i skutecznie rozluźniają masowane wibracjami ciało. Umysł przechodzi w stan podobny do fazy rem snu. Na koncercie powstają dźwięki i wibracje, które oddziałują na cały organizm. Dźwięki napotykając ciało rezonują, stając się indywidualnym osobistym przeżyciem, które każdy z nas odczuwa na swój sposób. Kamyk wrzucony do jeziora wprowadza wodę w ruch, wywołując koncentryczne fale, podobnie dzieje się w tym przypadku z ciałem. Człowiek składa się w 60-70% z wody, dzięki czemu wibracja dźwięku wprowadza tkanki, organy, mięśnie, kości i płyny ciała w subtelny ruch, delikatnie masując komórki. Dzięki temu ciało się rozluźnia, wchodzi w głęboki stan relaksu, często puszczają napięcia i blokady. Poprawia się przepływ wody i płynów  w organizmie, żyły   i tętnice delikatnie rozszerzają się. Następuje harmonizacja przepływu fal mózgowych. Stąd mówi się, że dźwięki emitowane przez gongi i misy działają na wszystkich poziomach istnienia: cielesnym, umysłowym i duchowym. Dźwięki te odzwierciedlają naturalne częstotliwości przyrody, dzięki czemu uruchamiają w nas siły uziemienia, harmonizacji, samouzdrowienia, oraz stymulują system immunologiczny do działania. Dźwięki gongów mają również właściwości uspokajające 
i oczyszczające. Dzięki harmonizacji ciała i umysłu następuje poprawa koncentracji oraz wydajności umysłowej, tworzymy wtedy najlepsze warunki sprzyjające pełnej regeneracji organizmu. Koncert relaksacyjny może pobudzić wewnętrzny potencjał i intuicję. Dźwięki rozprowadzają i wzmagają ogólną energię, resetują stare (sztywne) wzorce, integrując nowy wzorzec zachowania. Po „przełamaniu" starego wzorca możliwe jest stworzenie nowego rytmu działania, zapraszającego do czucia charyzmy i bycia we wspólnocie.
Co jest potrzebne ?
- karimata- śpiwór/koc
W koncercie uczestniczymy leżąc na własnych karimatach. Istotne jest, żeby podczas relaksacji dobrze się nakryć swoim śpiworem, kocem i szczególnie dobrze okryć nogi (nawet latem) ponieważ podczas głębokiej relaksacji spada temperatura ciała. Wskazane jest bycie tak otulonym żeby przed koncertem było nawet lekko za ciepło. Wysoka poduszka nie jest wskazana. Zalecamy luźny strój z jak najmniejszą ilością guzików, suwaków i zapięć oraz zdjęcie z ciała wszelkich metalowych obręczy  i biżuterii, która mogłaby utrudniać przeprowadzenie masażu.

DODATKOWO W STREFIE CHILLOUT:
Ajurwedyjska autodiagnoza stanu zdrowia - warsztaty (sobota)  - Anna Niewiarowska
Malowanie mandali z Intencją dla Festiwalu (niedziela) - Anna Niewiarowska 

WARSZTATY ODDECHOWE Z TOMASZEM SOBOCIŃSKIM - NIEDZIELA - GODZ. 12
Tomasz Sobociński - certyfikowany trener metody Wima Hofa jak i Radykalnego Wybaczania wg Tippinga, 
- trener szkoła treningu i warsztatu psychologicznego Intra  

SESJA ODDECHOWA w metodzie Wima Hofa:
- dzięki oddechom wpływasz na układ nerwowy 
- zmieniasz PH ciała na bardziej zasadowy
- zwiększasz ilość białek prozapalnych i przeciwzapalnych 
- szybciej zdrowiejesz
 - wpływasz na swój pozytywny nastrój
- dodajesz sobie energii 
- uwalniasz emocje
- oczyszczasz ciało 

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA Z JAROSŁAWIANKĄ! - NIEDZIELA - GODZ. 13

Tradycyjna Gimnastyka "Słowiańska" to holistyczna forma pracy z ciałem, która pozwala na bliski kontakt ze swoją fizycznością. Składa się z 27 ćwiczeń rozciągająco-oddechowych, wykonywanych z kobiecym wdziękiem i szacunkiem dla własnego ciała oraz jego ograniczeń. Może ją ćwiczyć kobieta w każdym wieku. Gimnastyka ma zbawienny wpływ zarówno na nasz kręgosłup, jak i mięśnie dna miednicy. Podczas wykonywania ćwiczeń pracujemy nad mięśniami głębokimi, co pomaga rozluźnić wszelkie napięcia nagromadzone w ciągu dnia. Ta łagodna forma ruchu pozwala utrzymać ciało w dobrej kondycji. Pozycje gimnastyczne wspierają kobiety zarówno w ciąży i podczas porodu, jak i w trakcie starania się o dziecko, a także mają zbawienny wpływ na bóle menstruacyjne. Poprzez automasaż wykonywany podczas ćwiczeń, Gimnastyka pozwala także na akceptację samej siebie i bliski kontakt z własnym ciałem, co przyczynia się do leczenia naszego umysłu i duszy. 

Poprowadzi ją dla Was Jarosłowianka - certyfikowana w 2021 roku instruktorka Tradycyjnej Gimnastyki "Słowiańskiej" ze szkoły Oksany Pawłowskiej, która praktykuje w tej dziedzinie od 2017 roku a od 2020 roku prowadzi regularne zajęcia, warsztaty i wykłady dla mniejszych bądź większych grup.

Przyjdź i poczuj  jak wiele daje uważna obserwacja swojego ciała na podstawie wykonywanych bez pomocy żadnych akcesoriów ćwiczeń. Wystarczy wygodny strój sportowy oraz mata lub kocyk i miękki ręcznik pod łokcie.

Szukaj